kocanki włochate

Angelika Sobańska

Te kwiaty doniczkowe najbardziej lubią słońce. Trwałe i piękne rośliny do domu i na balkon

Te kwiaty doniczkowe najbardziej lubią słońce. Trwałe i piękne rośliny do domu i na balkon

Kwiaty doniczkowe mają różne wymagania, a jedną z ważnych kwestii jest stanowisko. Niektóre rośliny preferują cień, inne rosną dobrze tylko w słońcu. Ma to znaczenie w przypadku każdych kwiatów, zarówno balkonowych, jak i domowych. Jakie kwiaty doniczkowe lubią słońce?

Kwiaty na taras w donicach. Wybierz te, które sprawdzą się u ciebie!

Kwiaty na taras w donicach mogą być wspaniałą ozdobą twojego małego, przydomowego zielonego zakątka. Jeśli nie masz tarasu, możesz je także uprawiać na balkonie czy przeszklonej galerii wydzielonym w swoim domu. Północ, południe, wschód czy zachód? Najpierw zorientuj się, na którą stronę świata wychodzi twój taras, a potem dobierz odpowiednie rośliny.

Rośliny, które siejemy w zimie

Begonii, lobelii, petunii, szałwii i żeniszek to rośliny balkonowe, które mają bardzo długi okres wegetacji. Do wykiełkowania potrzebują aż 4 miesięcy. Wysiewamy je od połowy stycznia do połowy lutego i przygotowujemy rozsadę.

Pelargonie na balkonie. Jak je uprawiać?

razie potrzeby do większej doniczki. Kompozycje z pelargoniami Najlepszym towarzystwem dla pelargonii są inne ciepłolubne, balkonowe rośliny, które mają podobne wymagania np. diascja, bacopa, werbeny, heliotrop, kocanki włochate, bluszczyk kurdybanek, zielistka o pasiastych liściach, wilec ziemniaczany

Begonia stale kwitnąca (Begonia semperflorens). Uprawa i pielęgnacja

. Prezentuje się skromniej w porównaniu z innymi zwisającymi begoniami, ale za to bardzo elegancko, zarówno sama, jak i w połączeniu np. z kocankami włochatymi lub plektrantusem. Kolejna podobna do niej odmiana to 'Maribel'. Warto je zatem włączyć do balkonowych kompozycji.

Jakie kwiaty zasadzić na cmentarzu? Podpowiadamy

, kocanki włochate, koleusy i plektrantusy. Ich pędy skracamy kilkakrotnie w ciągu sezonu. Jesienią na grobach królują chryzantemy, a także „mrozy", czyli starzec popielny. false false Byliny do posadzenia na grobie Na grobach mogą rosnąć byliny, zwłaszcza o zimotrwałych liściach, np. floksy

Najnowsze