jaskry sadzenie

Karolina Kielak

Jaskier - kwiat do domu i do ogrodu. Podpowiadamy, jak go pielęgnować

Jaskier - kwiat do domu i do ogrodu. Podpowiadamy, jak go pielęgnować

Jaskier to roślina, która zachwyca kolorowymi kwiatami. Sprawdzi się doskonale w ogrodzie, jak i na balkonach czy tarasach. Warto wiedzieć, jak uprawiać i pielęgnować jaskry, by pięknie się prezentowały i zdobiły ogród.

Kalendarz ogrodnika: jakie prace w ogrodzie wykonać w kwietniu?

Wiosna to okres, kiedy spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, dlatego warto zadbać o wygląd ogrodu, tak by cieszyć się jego widokiem. Nie należy tego bagatelizować zwłaszcza, że niektóre prace w ogrodzie należy wykonać dokładnie w kwietniu. Jak więc zadbać o ogród, by zachwycał swoim wyjątkowym wyglądem?

Kwiat eustoma - uprawa i pielęgnacja w doniczce, ogrodzie i wazonie

Kwiat eustoma to piękna i efektowna roślina, znana m.in. z bukietów ślubnych. Można ją również uprawiać w ogrodzie oraz doniczce albo ozdobić salon kwiatami ciętymi w wazonie. Jak pielęgnować eustomy, aby cieszyły nasze oczy? Poznaj najważniejsze zasady uprawy!

10 roślin cebulowych, które sadzimy wiosną

. C. Jaskier azjatycki (Ranunculus asiatus) Osiąga wysokość 20-30 cm. Kwiaty mają barwę białą, żółtą, pomarańczową, różową i czerwoną. Jaskier kwitnie od maja do czerwca. Aby przedłużyć kwitnienie, należy usuwać przekwitłe kwiaty. Jaskier dobrze rośnie na podłożu wilgotnym lub lekko wilgotnym

Najnowsze