japońska wycinanka

Wioleta Bednarczyk

Design z Podlasia. Tekstylia i meble etno inspirowane tradycją regionu

Design z Podlasia. Tekstylia i meble etno inspirowane tradycją regionu

Współczesny design z Podlasia to przykład wyjątkowego wzornictwa do domu, które łączy tradycję regionu z nowoczesnym podejściem. Meble i tekstylia wyróżniają barwne motywy i wzory, które polscy artyści w ciekawy sposób przedstawiają w swoich rękodziełach. To przykład sztuki, która z wdziękiem podąża za współczesnymi trendami - nie tylko wnętrzarskimi, ale również modowymi czy street artu.

100 lat polskiego designu: fascynująca podróż przez style i trendy, które kształtowały nasze wnętrza

Polski design ma bogatą historię i jest nierozerwalnie związany z rozwojem polskiej kultury i tym, co działo się w naszym kraju. W ciągu XX wieku Polska przeszła przez wiele różnych okresów, które wywarły znaczący wpływ na rozwój stylów i trendów we wzornictwie i projektowaniu wnętrz. Dziś wsiądziemy w wehikuł czasu, który przeniesie nas kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet 100 lat wstecz. Przekonacie się, że nasz rodzimy design ma naprawdę bogatą tradycję w projektowaniu mebli, ceramiki, szkła, tkanin i innych elementów dekoracyjnych.

Decoupage

Decoupage to technika zdobnicza znana od dawna. W dodatku bardzo prosta. W ten sposób można ozdobić zarówno duży mebel, jak i małe tekturowe pudełko.

Najnowsze