swoją wiedzę, wrażliwość architektoniczną i serce. Wymyślił rozwiązanie, w którym dawna konstrukcja - jak kiedyś - dźwiga dach zabudowań, zaś nowa część, w której znajdują się współczesne wnętrza mieszkalne, funkcjonuje częściowo osobno - niezależnie od niej.
Jego pomysłem
jest z wysokiej jakości laminatów - trwałych, a jednocześnie niezbyt drogich. Jedynie białe szafki wiszące i półki są z płyty mdf. W mniejszym pokoju, który był wąski (tylko 210 cm szerokości), wnękę pod oknem zabudowano szafką z przesuwnymi drzwiami. Na ścianie, w której znajdowała się niewielka wnęka
oprawy oświetleniowe, rozmieszczając je według własnego uznania.
Jest to wygodne w razie jakiejkolwiek awarii - dużo łatwiej dostać się do uszkodzonej instalacji, demontując fragment takiego sufitu, niż wtedy, gdy przewody są zabudowane trwale.
Sufit
Miejsce na kominek najlepiej wybrać na etapie projektu domu. Gdy zostanie już podłączony i zabudowany, nie da się go łatwo przestawić. Źle zaprojektowany może przeszkadzać w chodzeniu, usytuowaniu w pomieszczeniu telewizora czy mebli.
Dobrze jest zastanowić się, w jaki sposób będziemy korzystać z
, prawidłowy dobór parametrów i rodzaju komina czy zadbanie o właściwy kanał dymowy w kominie. Trzeba mieć jednak świadomość, że ewentualna zmiana położenia kominka wiąże się z przeniesieniem komina.
Typowy kominek - zabudowany, z wkładem grzewczym - składa się z: podestu, wkładu