instytut wizerunku

Wioleta Bednarczyk

"Make art, not war" - sztuka też może pomóc. Artyści są solidarni z Ukrainą

"Make art, not war" - sztuka też może pomóc. Artyści są solidarni z Ukrainą

Polscy artyści, architekci, projektanci także solidaryzują się z Ukrainą. "Pokój jest dobrem należnym każdemu człowiekowi i liczymy, że szybko wróci również w Ukrainie" - wyrażają nadzieję, którą starają się podtrzymywać m.in. z pomocą sztuki ulicznej, organizując specjalne wystawy czy projektując praktyczne rozwiązania dla uchodźców.

Ozdoby: ćmielowskie figurki - ikony polskiego wzornictwa

Porcelanowe figurki z Ćmielowa, zaprojektowane w latach 50. i 60. XX wieku w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysowego, na stałe weszły do historii polskiego wzornictwa. Można powiedzieć, że właśnie wróciły do miejsca swoich narodzin - w IWP otwarto wystawę, na której wyeksponowano 40 wzorów.

Wystawa "Designer roku"

Między 7 września a 10 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego będzie można oglądać wystawę prezentującą dokonania najlepszego zespołu projektowego na polskim rynku.

Zlewozmywaki nanogranitowe SCHOCK SIGNUS - siła kwarcu i gładkość akrylu w sercu kuchni

miejscem, w którym podejmujemy gości i spotykamy się przy wspólnych posiłkach z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby sprzęty, które składają się na wizerunek tego, jakże ważnego miejsca w naszym domu, były najwyższej jakości. Dotyczy to między innymi zlewozmywaka. Od jego właściwości zależy nie tylko

100 lat barcelońskiego dizajnu

dużą popularnością w każdym z trzech miast. W warszawskim Instytucie Cervantesa, krakowskim Audytorium Maximum oraz cieszyńskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości pojawiło się na spotkaniach kilkaset osób. "Bardzo nas cieszy tak wysoka frekwencja" - mówi Jacek Różycki, Dyrektor Generalny ROCA

Najnowsze