grubosz bonsai

Małgorzata Duży

Najmniej wymagające kwiaty doniczkowe. Podpowiadamy top 4!

Najmniej wymagające kwiaty doniczkowe. Podpowiadamy top 4!

Niemal każdy z nas lubi mieć w domu jakieś rośliny. Zielony uspokaja, a piękne kwiaty zdobią pomieszczenie w unikalny sposób. Co jednak zrobić, gdy ktoś nie ma drygu do ogrodnictwa? Warto zdać się na nasz wybór pięciu domowych roślin, które są niezwykle łatwe w utrzymaniu!

Sukulenty w mieszkaniu. Pielęgnacja sukulentów

Sukulenty to rośliny, które świetnie sobie radzą z przechowywaniem wody. Nie bez powodu cieszą się sporym zainteresowaniem wśród tych, którzy mają słabą pamięć. Sukulenty gromadzą wodę w łodygach, liściach lub korzeniach, dlatego łatwo nam wybaczą brak regularności w podlewaniu. Są bardzo samowystarczalne, jednak warto poświęcić im nieco uwagi i dobrze o nie zadbać. Co powinniśmy wiedzieć o sukulentach?

Drzewko kieszonkowe

Bon znaczy taca, sai - drzewo. Z tych dwóch japońskich słów powstała nazwa bonsai - karłowego doniczkowego drzewka lub krzewu.

Bonsai

Drzewka i krzewy bonsai uzyskuje się przez formowanie i przycinanie roślin w taki sposób, aby kształtem przypominały dojrzałe okazy w stanie naturalnym. Gatunki egzotyczne, np. figowce, grubosze, karmonę, sageretię, uprawiamy tylko w mieszkaniach, a rośliny odporne na mróz, np

Najnowsze