gatunki moli

Karolina Mucha

Owady i gryzonie - jak pozbyć się nieproszonych gości z mieszkania

Owady i gryzonie - jak pozbyć się nieproszonych gości z mieszkania

Nikt z nas nie przepada za nieproszonymi gośćmi w mieszkaniu, szczególnie, gdy są to szkodniki, takie jak gryzonie czy owady! Nie tylko uprzykrzają życie domowników, wyrządzają szkody, ale też przenoszą choroby i są dla nas po prostu niebezpieczne. Jak pozbyć się nieproszonych gości z mieszkania? Prezentujemy preparaty na owady i gryzonie!

Kwiaty do sypialni - które wybrać, których unikać?

Kwiaty do sypialni? Wiele osób będzie się zastanawiało nad tym pomysłem - czy to aby na pewno zdrowe i praktyczne rozwiązanie? Istnieją jednak rośliny, które warto mieć w tym miejscu. Podpowiadamy jakie.

Lawenda w doniczce - pielęgnacja, wymagania, zastosowania

Lawendę znają wszyscy i wiele osób uwielbia jej kolor i zapach. Nie trzeba mieć ogrodu, aby cieszyć nią oczy na co dzień. Lawenda w doniczce często pojawia się na balkonach i tarasach, a nawet w mieszkaniu. Poznaj tajniki pielęgnacji tej pięknej rośliny.

Kuna domowa [Adam Wajrak]

obsypać podejrzane miejsca mąką. Rano tam, gdzie wychodziły kuny, powinny być widoczne ich tropy. Następnie najbliżej miejsc, w których podejrzewamy, że śpią lub odpoczywają, rozłóżmy naftalinę (takie zwykłe kulki na mole, które umieszcza się w szafach). Kuny nienawidzą tego zapachu i przynajmniej na

Indyk w sosie czekoladowym po meksykańsku

na temat mole poblano (nieco inną recepturę znajdziecie na stronie 437). Pierwsze mole podano na dworze władcy Azteków Montezumy II. Składało się tylko z paru gatunków papryki. Później dodano do niego rodzynki i migdały z Hiszpanii, goździki i cynamon z Azji oraz aztecką czekoladę. Poblano znaczy: z

Najnowsze