firana na szelkach

Redakcja

Modna firana do salonu na 4 sposoby

Modna firana do salonu na 4 sposoby

Jak szybko i niedrogo udekorować okno w salonie? Najlepiej gotową firaną. Wybór różnorodnych modeli jest obecnie tak duży, że dopasować je można do salonu urządzonego w niemal każdym stylu. Podpowiadamy, jaki typ firan będzie pasować do m.in. klasycznego, nowoczesnego czy skandynawskiego pokoju dziennego.

Modne firanki, które w szybki sposób odmienią wnętrza w mieszkaniu

Wielu osobom firany kojarzą się tylko z funkcją 'zbieracza kurzu' i ze zbędnym dodatkiem. Tymczasem ten kawałek materiału w dużej mierze nadaje wnętrzu klimat i sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Modne firanki sprawdzą się w salonie, sypialni, a nawet w kuchni! Sprawdź jakie wybrać, aby uzyskać efekt o jakim dawno marzyłaś - elegancji i szyku!

Karnisze: rodzaje, przeznaczenie, pomysły na aranżacje. Jak dopasować karnisz do wnętrza?

Karnisze są niezbędne, jeśli chcemy mieć w mieszkaniu firany i zasłony. Listwa maskująca karnisz przyda się, kiedy planujemy szyny sufitowe. A jak jeszcze można wykorzystać w mieszkaniu karnisze?

Zasłony na okna - wybraliśmy najpiękniejsze modele

Zasłony na okna - wybraliśmy najpiękniejsze modele

, zawieszone na troczkach, szelkach lub ściągnięte po bokach okna, wprowadzą do pomieszczenia nutę romantyzmu. W bardziej nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się gładkie materiały średniej grubości, wykończone tunelem, w który wsuwa się pręt karnisza. Mogą to być również przesuwane ekrany/panele - zamontowane w dwóch

Sposoby szycia i upinania zasłon

najlepiej pasują zasłony na szelkach, lub na kołach. Do zwykłej zasłony wszywane są szelki (standardowo, co 15- 20 cm, o szerokości 4-5 cm i wysokości 10- 15cm) lub nabijane są koła (również, co 15- 20 cm, rozmiar koła zależy od średnicy rurki karnisza). Szelki mogą być wykonane z tego samej tkaniny, co

Najnowsze