filozofia feng shui

Magdalena Polak

Harmonia w sypialni - jak wprowadzić zasady Feng Shui we wnętrzu?

Harmonia w sypialni - jak wprowadzić zasady Feng Shui we wnętrzu?

Przez Feng Shui określamy starożytną praktykę planowania przestrzeni, co ma na celu osiągnięcie zgodności i harmonii. W starożytnych Chinach Feng shui nie skupiało się jedynie na planowaniu domów i mieszkań, ale obejmowało również urbanistykę całych miasta i wsi. Jak sprawić by ta harmonia zagościła również w naszej sypialni?

Jak urządzić mieszkanie zgodnie ze sztuką feng shui?

Nie będziemy wchodzić w szczegóły sztuki feng shui - nie wszystkich interesuje teoria przepływu energii, dynamika sił wszechświata lub filozofia I Ching. Ale wiedza, co zrobić, by w swoim domu czuć się jak najlepiej i odnosić życiowe sukcesy, przyda się każdemu!

Dobra energia w sypialni - porady dekoratora wnętrz

Czym są zasady feng shui i dlaczego mogą nam pomóc przy aranżacji sypialni? Warto zwrócić na nie uwagę, by właściwie zagospodarować tę ważną przestrzeń w naszym domu. Powinniśmy w niej szczególnie cenić sobie dobrą energię - od snu i wypoczynku zależy to, jak będziemy funkcjonować przez cały dzień.

Zegar ścienny - modele w stylu retro, które stylowo udekorują dom

Zegar ścienny - modele w stylu retro, które stylowo udekorują dom

położonej naprzeciwko okna zapewni rozświetlający efekt. Jak to działa? Padające promienie światła odbijają się od tafli, co daje efekt świetlnej iluzji optycznej. Choć według chińskiej sztuki aranżacji przestrzeni – Feng Shui – umieszczenie lustra naprzeciwko okna zakłóca przepływ energii. Ty

Triki z lustrem: 5 najciekawszych rozwiązań dla każdego wnętrza

Triki z lustrem: 5 najciekawszych rozwiązań dla każdego wnętrza

okna lub położonej naprzeciwko zapewni natomiast rozświetlający efekt. Ponieważ padające promienie światła odbijać się będą od tafli, dając efekt świetlnej iluzji optycznej. Choć według chińskiej sztuki aranżacji przestrzeni – Feng Shui – umieszczenie lustra naprzeciwko okna zakłóca

Najnowsze