dekoracyjne sznury na okna

Angelika Sobańska

Ma liście jak perły i nie pomylisz go z żadną inną rośliną doniczkową. Jak dbać o ten sukulent?

Ma liście jak perły i nie pomylisz go z żadną inną rośliną doniczkową. Jak dbać o ten sukulent?

To nietuzinkowa, bardzo oryginalna roślina doniczkowa do wnętrz. Jej liście przypominają perły i dlatego czasem nazywana jest "Sznurem pereł". Jak pielęgnować Starca Rowleya?

Modne firanki, które w szybki sposób odmienią wnętrza w mieszkaniu

Wielu osobom firany kojarzą się tylko z funkcją 'zbieracza kurzu' i ze zbędnym dodatkiem. Tymczasem ten kawałek materiału w dużej mierze nadaje wnętrzu klimat i sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przytulne. Modne firanki sprawdzą się w salonie, sypialni, a nawet w kuchni! Sprawdź jakie wybrać, aby uzyskać efekt o jakim dawno marzyłaś - elegancji i szyku!

Styl industrialny - inspiracje i aranżacje

Od wnętrza w budynku pofabrycznym, przez garaż zaadaptowany na mieszkanie, po lokum w nowoczesnym budynku - styl industrialny, mimo swej nazwy, nie jest przypisany do jednej lokalizacji. Czym się charakteryzuje i jak stworzyć aranżację zgodnie z tym trendem?

Design z Podlasia. Tekstylia i meble etno inspirowane tradycją regionu

Design z Podlasia. Tekstylia i meble etno inspirowane tradycją regionu

, nadokienniki i parapety, okiennice, które kolorowo dekorują domy warto zobaczyć też na południu Podlasia. Jest tu cała paleta barw, wyjątkowych motywów i wzorów. W oknach czasem zdarza się dostrzec papierowe ozdoby i wycinanki, które dawniej były aranżacyjną podstawą chat na Podlasiu. Do dziś aktualna jest

Sposoby szycia i upinania zasłon

zabytkowy. Podobny wystrój okien możemy uzyskać szyjąc zasłonę na tzw. tunelu lub kanale. Wykonujemy u góry zasłony tunel na drążek karnisza o szerokości większej o 1-2 cm od średnicy drążka. Ciekawym zabiegiem, dodającym elegancji wnętrzu jest zawieszenie zasłon na tunelu z dekoracyjną grzywką/ falbanką

Najnowsze