architektura skandynawska modernizm

Wioleta Bednarczyk

Polskie komody w stylu retro. Moda na meble "wczesnego Gierka"

Polskie komody w stylu retro. Moda na meble "wczesnego Gierka"

Wracamy pamięcią do babcinego salonu sprzed dziesięcioleci, duńskiego designu, kultowych filmów i seriali, w których aranżacje wnętrz nawiązujące do wzornictwa z lat 60. i 70. zachwyciły świat. Czy współczesny polski design potrafi odtworzyć kultowe meble retro?

Choć nie zostali milionerami, dziś ich stoliki są perłami designu

Czasy PRL-u były pełne przemian, finansowych trudności i technologicznych ograniczeń, ale mimo to dały wielu artystom szansę zaistnienia na mapie polskich projektantów. Choć nie zostali milionerami, do dziś ich stoliki są przykładem dobrego designu, w który chętnie inwestują Polacy.

Meble ze stali i drewna. Nowojorska awangarda w polskich manufakturach

Stal i drewno, czyli industrialny towar z nowojorskich loftów. Dziś powstaje z niego świetny polski design - minimalistyczny, pełny luzu i nadal modny. Urzeka prostą formą i budzi zainteresowanie już nie tylko miłośników industrialnych klimatów. Chętnie nabywają go fani stylu boho, vintage czy skandynawskiego.

Ściany jak płaskorzeźby

Cegły i ceglane płytki W ostatnich latach cegła stała się jednym z najpopularniejszych materiałów dekoracyjnych. Dotyczy to bardzo zróżnicowanych stylów, od rustykalnego, przez minimalistyczny modernizm aż po industrializm. Wszędzie cegła sprawdza się doskonale i tak jak kiedyś starano się

Najnowsze