architektura skandynawska modernizm

Agnieszka Hasiec

100 lat polskiego designu: fascynująca podróż przez style i trendy, które kształtowały nasze wnętrza

100 lat polskiego designu: fascynująca podróż przez style i trendy, które kształtowały nasze wnętrza

Polski design ma bogatą historię i jest nierozerwalnie związany z rozwojem polskiej kultury i tym, co działo się w naszym kraju. W ciągu XX wieku Polska przeszła przez wiele różnych okresów, które wywarły znaczący wpływ na rozwój stylów i trendów we wzornictwie i projektowaniu wnętrz. Dziś wsiądziemy w wehikuł czasu, który przeniesie nas kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet 100 lat wstecz. Przekonacie się, że nasz rodzimy design ma naprawdę bogatą tradycję w projektowaniu mebli, ceramiki, szkła, tkanin i innych elementów dekoracyjnych.

Polskie komody w stylu retro. Moda na meble "wczesnego Gierka"

Wracamy pamięcią do babcinego salonu sprzed dziesięcioleci, duńskiego designu, kultowych filmów i seriali, w których aranżacje wnętrz nawiązujące do wzornictwa z lat 60. i 70. zachwyciły świat. Czy współczesny polski design potrafi odtworzyć kultowe meble retro?

Choć nie zostali milionerami, dziś ich stoliki są perłami designu

Czasy PRL-u były pełne przemian, finansowych trudności i technologicznych ograniczeń, ale mimo to dały wielu artystom szansę zaistnienia na mapie polskich projektantów. Choć nie zostali milionerami, do dziś ich stoliki są przykładem dobrego designu, w który chętnie inwestują Polacy.

Meble ze stali i drewna. Nowojorska awangarda w polskich manufakturach

Meble ze stali i drewna. Nowojorska awangarda w polskich manufakturach

prac – zarówno w projektach mebli, jak też budynków. To nie był jedyny ojciec prostej i formalnej architektury. Le Corbusier, wybitny przedstawiciel modernizmu, słynny architekt, krytyk, teoretyk i publicysta, który w latach 40. również przyczynił się do stworzenia nowego stylu w architekturze

Najnowsze