afrykańskie rzeźby

Limitowana kolekcja IKEA ÖVERALLT

Limitowana kolekcja IKEA ÖVERALLT

Kenijski wieczorny rytuał i niespieszny styl życia zainspirowały dziecięciu wybitnych afrykańskich architektów, projektantów i artystów oraz pięciu projektantów IKEA do stworzenia kolekcji nawiązującej do miejskich zwyczajów. Seria OVERALLT ma zwracać naszą uwagę na to, jak ważne są spokojne, szczęśliwe chwile spędzane w gronie najbliższych.

Tak będziemy mieszkać w 2020 roku: przegląd trendów wnętrzarskich

Za nami wrześniowe targi Maison&Objet w Paryżu, kwietniowe - Salone del Mobile w Mediolanie i ważne decyzje kolorystyczne wpływowego Pantone Color Institute. Poznajcie trendy wzornicze i wnętrzarskie na nadchodzący 2020 rok. Będzie o wiele spokojniej niż w tym roku.

Street art na warszawskiej Pradze. Czy i tym razem poruszy ważne kwestie społeczne?

Współczesny street art może mieć dużo dobrego do przekazania! Udowodnił to nie tylko Banksy, którego sztuka poruszyła świat. Tak bardzo, że niektóre dzieła potrafią osiągnąć na aukcjach zawrotne ceny. "Dziewczynkę z balonikiem" wylicytowano za milion funtów. Jednak to nie kasa napędza współczesnych twórców street artu. Wielu z nich, podobnie jak Banksy, chce być wysłuchanych na ulicy, ponieważ mają sporo dobrego do przekazania, niekoniecznie za pomocą słów, ale oryginalnej grafiki. Można się o tym przekonać już niedługo. W warszawskim Koneserze ruszy wystawa street artu, na której zaprezentuje się kilkudziesięciu znanych twórców sztuki miejskiej.

Modne wnętrza 2020: luksusowe i naturalne, z zieloną roślinnością

Modne wnętrza 2020: luksusowe i naturalne, z zieloną roślinnością

W 2020 roku najmodniejsze są wnętrza, które emanują kolorami piasków pustyni i plaży, ziemi spalonej słońcem, zachodu słońca. W blasku złota powracają na salony naturalne dodatki i ceramika z motywami w klimacie śródziemnomorskim i afrykańskim a także zielona roślinność. Modne wnętrza 2020

Najnowsze