wrzos balkon

Karolina Mucha

Jesienna aranżacja balkonu

Jesienna aranżacja balkonu

Aura za oknem stopniowo się zmienia. Mimo to balkon jesienią również może zachwycać kolorowymi kwiatami. Do jesiennej aranżacji balkonu najlepiej sprawdzą się wrzosy oraz astry. Jak stworzyć jesienną aranżację na naszym balkonie? O tym w naszym artykule!

Wrzosy w doniczkach, czyli jesienna dekoracja

Wrzosy to bezkonkurencyjnie symbol jesieni. Kolorowe drobne kwiaty prezentują się pięknie zarówno pojedyncze w doniczce, jak i dekoracyjnym zestawieniu. Fioletowe, różowe, białe - wszystkie wyglądają bardzo urokliwie. Jakie aranżacje tworzyć i jak odpowiednio pielęgnować wrzosy by były piękną jesienną dekoracją? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Zimowy ogród na balkonie - wszystko czego potrzebujesz, by go przygotować

Nawet zimą możesz się cieszyć pięknym balkonem pełnym zieleni, a nie domowych gratów. Zobacz, jak zadbać o ten cenny fragment mieszkania, by pełnił rolę przytulnego miejsca do zimowego relaksu.

Stwórz miejsce przyjazne pszczołom i świętuj z nami. 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół!

pszczołom miejsce w ogrodzie, na balkonie lub w dzikim zakątku w swojej okolicy. Tego dnia, jak co roku, wiele ogrodów botanicznych, parków narodowych i innych instytucji przyrodniczych zapraszać będzie na bezpłatne atrakcje - gry terenowe, w których każdy uczestnik wcieli się w rolę pszczoły i przeżyje

Zaproś pszczoły na balkon i do ogrodu

Zaproś pszczoły na balkon i do ogrodu

donica postawiona na balkonie lub . Oto lista roślin przyjaznych pszczołom: bodziszek wspaniały, orliki, lawenda, dzwonek skupiony, kocimiętka, wrzos, nachyłek okółkowy, dzwonek biały, kuklik, tojeść rozesłana, jeżówka purpurowa, posłanek, nagietek, rudbekia owłosiona, dalia zmienna karłowata, szałwia

Tematy wnętrzarskie listopad

połowy ściany tapeta drzewa tapeta lustrzana trawy ozdobne wrzos balkon wrzosy na balkonie wystrój pokoju niebieski wzory na płytkach żółte ściany jakie dodatki antresole w kamienicy jak pomalować meble na biało na jakie kolory pomalować pokój obicie fotela

Ogród w stylu romantycznym

Ręcznie profilowane w romantyczne formy meble ogrodowe francuskiej firmy Fermob. Wykonane z galwanizowanej stali, odporne na czynniki atmosferyczne i promienie UV, spełnią swoją funkcję zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie. Cena stołu w kolorze fuksji: 1870 zł, krzesło z

Najnowsze

Wrzos balkon

Wrzos - balkon

Wrzos balkon. Wrzos to roślina, która jest tak charakterystyczna, że nie sposób nie wiedzieć o niej czegokolwiek. Jej znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowo charakterystyczny kolor, jaki przybierają kwiaty. Jest on nazywany właśnie od tej rośliny - wrzosowym. Okazuje się, że wrzosy nie muszą zachwycać jedynie na wrzosowiskach. Rośliny te można z powodzeniem uprawiać w doniczkach, na balkonie, który zamienia się we wrzosowisko.

Wrzos balkon. Na wrzosy jednak należy bardzo uważać, ponieważ mają one dość duże wymagania, jeśli chodzi o warunki, jakie należy im zapewnić. Wrzosy potrzebują przede wszystkim miejsca. Należy hodować je w sporych doniczkach, ponieważ w przeciwnym razie po prostu szybko obumrą. Gleba, jaką im zapewniamy, musi być żyzna i dobrze wydrenowana - kwiaty te bowiem źle znoszą nadmiar wilgoci, który stanowi przyczynę ich chorób, a w skrajnych sytuacjach nawet śmierci. Na wierzchnią warstwę gleby można wsypać korę sosnową, która dobrze robi wrzosom.

Wrzos balkon. Wrzos hodowany na balkonie zakwita na przełomie sierpnia i września. W sklepach ogrodniczych roślinki te pojawiają się w połowie sierpnia i wówczas jest odpowiedni moment na sadzenie tych pięknych kwiatów balkonowych.