upinanie zasłon

Marta Lubaszewska

Sposoby szycia i upinania zasłon

Sposoby szycia i upinania zasłon

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych sposobów dekorowania okien jest zawieszanie zasłon i firan.

Zasłony na okna - wybraliśmy najpiękniejsze modele

O dobrej stylizacji decydują zwykle szczegóły. Ważny jest nie tylko rodzaj i wzór tkaniny w oknie. Równie istotne jest to, w jaki sposób zawiesimy i upniemy piękny materiał. Podpowiadamy, jak wybrać właściwe zasłony na okna.

Aranżacja salonu: jak ustawić meble w małym pokoju?

Aranżacja salonu stawia przed nami wyzwania. Urządzając mały salon, największym jest takie ustawienie mebli, aby pokój był funkcjonalny i niezagracony. Prezentujemy gotowe wzory na najlepsze ustawienie mebli w małym wnętrzu - być może zainspirują was do aranżacji salonu we własnym mieszkaniu.

"Cztery Kąty" polecają: "Okna we wnętrzu"

"Cztery Kąty" polecają: "Okna we wnętrzu"

, biżuterii okiennej, rolet i żaluzji. Autorki radzą, jakie wybrać tkaniny na zasłony i firany, jak je upinać i na co zwrócić uwagę, projektując aranżację, ponadto zaś podpowiadają, w jaki sposób optycznie zmienić niekorzystne proporcje okna. Nie zawsze w roli głównej Oprawa okien może być albo głównym

Najpopularniejsze tematy wnętrzarskie

tapeta czarno-biała tapeta w kratę uchwyty do szafek kuchennych upinanie firan upinanie zasłon zabudowa pieca gazowego łazienka z drewnianą podłogą drewno w łazience stroik wielkanocny aplikacje na poduszki angielskie meble kuchenne aranżacja łazienki z pralką

Stylowe okna

Stylowe okna

; Klasyczny: W stylu klasycznym najlepiej zastosować ręcznie upinane zasłony kotarowe, wykończone pasmanterią. Styl ten polecam ludziom którzy lubią wnętrza  dostojne i eleganckie. Preferowane materiały to żakardy i jedwabie. Styl ten jest zawsze aktualny i bezpieczny. Dobrze komponuje się z meblami

Najnowsze

Upinanie zasłon

Upinanie zasłon

Upinanie zasłon - taśma marszcząca. Ładne i efektowne upięcie zyskamy dzięki zastosowaniu taśmy marszczącej, którą wszywa się w tkaninę. Mamy dostępne taśmy systemowe, dzięki którym możemy marszczyć w proporcji 2:1 lub 3:1. W takim przypadku szerokość zasłony musi być trzy lub dwa razy większa niż szerokość taśmy. Natomiast taśmy niesystemowe układa się w dowolny sposób.

Upinanie zasłon - za pomocą haczyków. Do upięcia zasłony możemy wybrać plastikowe haczyki, które umieszcza się na prowadnicach, a te wszywa się w fałdy zasłony. Mamy możliwość przesuwania takich haczyków w górę i w dół, a dzięki temu można odkrywać albo zasłaniać karnisz. To nam pozwoli skorygować długość zasłony.

Upinanie zasłon - za pomocą szelek i kółek. Takim najprostszym sposobem upięcia zasłony są koła, dzięki którym możemy ją założyć na karnisz. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdza się przy grubych zasłonach. Poza tym zasłony można upinać za pomocą szelek. Upięcie na szelkach bardzo ładnie wygląda i pasuje do nowoczesnego wnętrza. Możemy upinać zasłony na różne sposoby, a do tego wykorzystać różne możliwości, jakie oferują nam sklepy. Nie ważne, czy mamy grubą i ciężką zasłonę, czy może lekką i zwiewną, ponieważ każdą z nich można upiąć w dowolny sposób, który doda uroku naszemu pomieszczeniu.