upinanie firan

MŚ / KM

Zasłony na okna - wybraliśmy najpiękniejsze modele

Zasłony na okna - wybraliśmy najpiękniejsze modele

O dobrej stylizacji decydują zwykle szczegóły. Ważny jest nie tylko rodzaj i wzór tkaniny w oknie. Równie istotne jest to, w jaki sposób zawiesimy i upniemy piękny materiał. Podpowiadamy, jak wybrać właściwe zasłony na okna.

Aranżacja salonu: jak ustawić meble w małym pokoju?

Aranżacja salonu stawia przed nami wyzwania. Urządzając mały salon, największym jest takie ustawienie mebli, aby pokój był funkcjonalny i niezagracony. Prezentujemy gotowe wzory na najlepsze ustawienie mebli w małym wnętrzu - być może zainspirują was do aranżacji salonu we własnym mieszkaniu.

"Cztery Kąty" polecają: "Okna we wnętrzu"

Na rynku pojawiła się właśnie, przygotowana przez redakcję magazynu "Cztery Kąty", książka zatytułowana "Okna we wnętrzu".

Najpopularniejsze tematy wnętrzarskie

tapeta czarno-biała tapeta w kratę uchwyty do szafek kuchennych upinanie firan upinanie zasłon zabudowa pieca gazowego łazienka z drewnianą podłogą drewno w łazience stroik wielkanocny aplikacje na poduszki angielskie meble kuchenne aranżacja łazienki z pralką

Sposoby szycia i upinania zasłon

Gdy cofniemy się w pamięci do lat dzieciństwa, trudno przypomnieć sobie chociaż jedno okno, które nie zdobiłaby firanka. Erę siatkowych firan i gładkich lnianych zasłon mamy już za sobą, ale nie oznacza to jednak, że temat dekoracji okiennych został wyczerpanych. Co jakiś czas pojawiają się nowe

Najnowsze

Upinanie firan

Upinanie firan

Upinanie firan - lepszy efekt. Odpowiednio upięte firany lepiej wyglądają niż takie, które luźno puścimy. Zaaranżowanie okna polega nie tylko na wyborze koloru oraz materiału firany, ale również na jej upięciu. To nam pozwoli zyskać unikatową dekorację, która będzie dopasowana do stylistyki naszego wnętrza, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze bardziej podkreślić jego charakter. Możemy je upiąć w stylu nowoczesnym albo bardziej klasycznym.

Upinanie firan - czym upinać firany? Podczas upinania firan liczą się również dodatki, które przy nich wykorzystamy. Do upięcia mogą nam posłużyć następujące elementy, np. uchwyty, pierścienie, klamry, haczyki, ozdobne róże, a także rozety i magnesy. Kiedy upinamy firanę, to zasłony pozostawmy najlepiej proste i zwisające, a jeżeli upinamy zasłony, to firany zostawmy proste i zwisające. Dzięki temu nie przesadzimy i zyskamy ładniejszy efekt.

Upinanie firan - pomysły. Ostatnio popularne stało się wiązanie firan w tzw. kokony. Innym ciekawym rozwiązaniem jest upięcie firan w tzw. klepsydry. Oba sposoby są proste, a w Internecie możemy znaleźć podpowiedzi, jak je wykonać. Dzięki takim dekoracyjnym upięciom nawet stara i pożółkła firanka zyska nowy blask i będzie ładnie prezentowała się w naszym oknie.