styl bauhausu aranżacje

Wioleta Bednarczyk

Polski design i Bauhaus: Jak stworzono nowoczesność w kawiarni Adria

Polski design i Bauhaus: Jak stworzono nowoczesność w kawiarni Adria

Bawiły się w niej elity i występowały znane orkiestry, ale to wystrój był prawdziwą gwiazdą. Meble konstrukcyjne, krzesła i fotele z legendarnej kawiarni Adria w Warszawie okrzyknięto jednymi z pierwszych i najsłynniejszych polskich projektów, inspirowanych Bauhausem.

Meble must have 2020, czyli "Orły" polskiego designu

Unikatowe polskie meble zostały nagrodzone prestiżowym tytułem must have 2020. To świetny design - projekty twórcze, niebanalne, nowoczesne. Na przykład modułowy regał inspirowany Bauhausem, sofa w stylistyce lat 70. i 80., albo stoliki, lampy, lustra o kaligraficznych wzorach.

Nowoczesna sypialnia 2021 roku: Te trendy wnętrzarskie zmienią design

W 2021 roku trendy wnętrzarskie odmieniają design nowoczesnej sypialni. Będzie nadal funkcjonalny, ale również subtelnie szykowny. Polskie manufaktury przygotowały już kilka designerskich nowości. To modne, wytrzymałe i niezwykle zgrabne wzory mebli - właśnie takimi chętnie udekorujemy wnętrza.

Małe mieszkanie w Berlinie w duchu vintage

jeszcze służyć bezproblemowo przez kolejne lata. I tak krzesła znajdujące się w salonie zostały zaprojektowane przez niemieckiego architekta Egona Eiermanna. Stylem nawiązują do szkoły Bauhausu. W tym pokoju jako dekorację wykorzystany został oryginalny plakat z 1969 roku projektu Macieja Żbikowskiego, do

Najnowsze