smolisty

mapind

Kominki nowoczesne. Jaki kominek wybrać?

Kominki nowoczesne. Jaki kominek wybrać?

Nowoczesny kominek w domu to marzenie. Teraz możecie go mieć nawet w mieszkaniu! Wybór kominka zależy od tego, czy ma on być wyłącznie ozdobą, czy też źródłem ciepła. Co więcej, nowoczesne kominki wcale nie muszą grzecznie stać przy ścianie!

Przyjemności lata w ogrodzie

Sezon grillowy rozpoczęty! Spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie, w letnim klimacie to największy urok tego czasu. Ale jak korzystać z przyjemności w pełni, gdy przestrzeń wokół domu przypomina nam jeszcze o zimie?

Najciekawsze polskie domy - robią wrażenie!

Do 25 sierpnia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie możemy oglądać wystawę "Na przykład. Nowy dom polski", czyli dziewięć zachwycających polskich projektów domów jednorodzinnych. Kuratorzy wystawy z Centrum Architektury wybrali projekty innowacyjne i silnie związane z polskim krajobrazem. Wystawa jest wizytówką polskiej architektury, dlatego po pobycie w Warszawie zagości jeszcze we Wrocławiu, a następnie w Berlinie i Wiedniu. Dziewięć domów zaprojektowali Grzegorz Stiasny, Piotr Brzoza i Marcin Kwietowicz, Hayakawa/Kowalczyk, HS99, Robert Konieczny, Piotr Kuczia, Jojko+Nawrocki architekci, MAAS i Medusa Group.

Domowe ognisko, czyli o kominkach prawie wszystko

Domowe ognisko, czyli o kominkach prawie wszystko

. Czym należy palić w kominku? Przede wszystkim drewnem. Najczęściej stosuje się gatunki liściaste (brzoza, dąb, drzewa owocowe). Mają mało substancji smolistych, dzięki czemu szyba nie brudzi się zbyt szybko, oraz nie wytwarzają dużo popiołu. Ważne, by drewno było sezonowane

Smoliste żeberka w mielonej kawie

1.2 kg żeberek wieprzowych,Marynata:,1.5 łyżki mielonej kawy,1 łyżeczka świeżo zmielonego pieprzu,1 łyżeczka pieprzu młotkowanego z kolendra,1 łyżka czerwonej papryki (pomieszana ostra ze słodką),2 łyżki pikantnego keczupu,1 łyżka miodu,2 łyżki sosu sojowego,1 łyżeczka sosu chilli lub Tabasco,2 ząbk

Najnowsze