siedziska zabytkowe

Tekst: MŚ Projekt: Zalewski Architecture Group Fot.: Newmor Polska

Ciekawe miejsca: dawna poczta zamieniona w nowoczesne biuro. Przestrzeń do kreatywnej pracy i odpoczynku

Ciekawe miejsca: dawna poczta zamieniona w nowoczesne biuro. Przestrzeń do kreatywnej pracy i odpoczynku

Do niedawna mieścił się tu oddział Poczty Polskiej. Budynek przypominający średniowieczny zamek został poddany rewitalizacji i zyskał nowe przeznaczenie - teraz jest siedzibą firmy z sektora IT. Czy to udana metamorfoza?

"Nowe meble" vintage i retro. Tak łączą jakość z klasyką stylu lat 50.

Wnętrza utrzymane w stylu mid-century modern nie muszą być dekorowane wyłącznie starymi meblami, które mają po kilkadziesiąt lat. Polski rynek meblarski dostosował się do trendów wnętrzarskich, oferując "nowe meble" vintage i retro. Mają nowoczesne rozwiązania, nie rezygnując z ponadczasowej stylistyki lat 50. i 60. To klasyki z rodzimego podwórka, które zostaną z nami na dłużej.

Roman Modzelewski. To jego fotelem zachwycił się Le Corbusier

Jego nowatorski fotel RM58 najpierw zyskał uznanie świata, a dopiero potem polskich miłośników designu. Roman Modzelewski był znany głównie w Łodzi, gdzie mieszkał i pracował. Dziś już wiemy, że to wielki i wszechstronny artysta, po latach bardzo podziwiany i doceniany.

Przedpokój: efektowne wejście

Przedpokój: efektowne wejście

bibliotekę. Książki są pogrupowane tematycznie; dostęp do nich umożliwiają opuszczane klapy. Temu przedpokojowi właścicielka zdecydowała nadać charakter prawdziwie "salonowy". Pełno w nim zabytkowych drewnianych mebli, bogato zdobionych mięsistych tkanin, obrazków i przeróżnych bibelotów, a

Najnowsze