piaskowiec galeria

Tekst, wykonanie i stylizacja: Marianna Bauman Zdjęcia: Radosław Wojnar

Zrób to sam: naprawiamy uszkodzony wazon

Zrób to sam: naprawiamy uszkodzony wazon

Gdy niefortunny przypadek sprawi, że wyszczerbi się nasz pamiątkowy alabastrowy wazon, nie wyrzucajmy go. Możemy zrobić mu... plombę!

Kołobrzeg: luksusowe hotele z designem i polską sztuką

Nad polskim morzem coraz częściej możemy wypoczywać w luksusowych hotelach. W Kołobrzegu spędzimy urlop w pięknych pięciogwiazdkowych hotelach Sand i Marine. Oba te miejsca zachwycają designem i zamiłowaniem do polskiej sztuki.

Designerskie wieżowce podbijają serca polskich miast

Oryginalne formy, skomplikowane konstrukcje ze szkła, stali i betonu oraz efektowne elewacje - propozycje światowej sławy architektów, projektujących budynki użyteczności publicznej, zdecydowanie wychodzą poza standardowe wyobrażenia o przestrzeni industrialnej. Najnowsze trendy powoli wkraczają również na ulice polskich miast. Biurowce i centra handlowe tworzą starannie zaprojektowane kompleksy, nie tylko zapewniające komfort swoim użytkownikom, ale również wzbogacające wielkomiejską przestrzeń.

Blacha płaska na elewacji

miedzi, tytanu i aluminium. Doskonale komponuje się z innymi naturalnymi materiałami elewacyjnymi: drewnem, piaskowcem, klinkierem lub dachówką. Blacha, początkowo jasnoszara, z czasem pokrywa się patyną. Można też od razu kupić blachę z patyną wytworzoną w fabryce - chemicznie (blacha jest pokrywana

Drewno i kamień. Dobre sąsiedztwo

Drewno i kamień. Dobre sąsiedztwo

współgra z domem za miastem.   W architekturze ceni się użycie regionalnych materiałów. Znawcy tematu bardziej zachwycą się rodzimym piaskowcem niż kamieniem z drugiego końca świata.     Monika Grabowska     Zobacz również:     Nad blatem kuchennym    

Najnowsze