meble ludwikowskie

Redakcja

Meble wypoczynkowe - narożnik czy sofa?

Meble wypoczynkowe - narożnik czy sofa?

Sofa czy narożnik to dylemat, przed którym stają niemal wszystkie osoby urządzające salon. Pierwszy z tych mebli ma opinię bardziej designerskiego, drugi natomiast uznawany jest za wygodniejszy. Sofa uważana jest za bardziej ustawną, a kanapa narożna za mebel świetnie nadający się do rozkładania i przenocowania gości. Jak widać, każde rozwiązanie ma swoje zalety. Sprawdzamy, ile w tych opiniach jest prawdy i podpowiadamy, jak dobrać idealne meble wypoczynkowe do własnego salonu.

Komoda do łazienki - jaką wybrać?

Dobrze dopasowana komoda do łazienki pomoże nam zawalczyć z chaosem w przestrzeni kąpielowej. Ważne, aby pomieściła wszystkie potrzebne elementy. Wybierzmy komodę do łazienki, która spełni również nasze oczekiwania estetyczne. Podpowiadamy, jak dopasować ją do stylu pomieszczenia, aby stworzyć harmonijny zestaw.

Przedpokój w klasycznym stylu - trzy rzeczy, których nie może w nim zabraknąć

Kiedyś przedpokój był jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. To w nim witało się gości i dekorowało tak, aby robił jak najlepsze "pierwsze wrażenie" oraz reprezentował styl całego gospodarstwa. Dziś przedpokój często traktowany jest po macoszemu, a szkoda! Warto urządzić go tak, aby stanowił ładną wizytówkę domu, ale był też wygodny dla jego mieszkańców. Zobacz, co powinno znaleźć się w klasycznym przedpokoju.

Meble przetworzone

Wyobraźmy sobie starą, ludwikowską komodę pomalowaną farbami w stylu graffiti, albo oryginalną, francuską berżerę tapicerowaną plastikową  ceratą. Czy to wandalizm, czy może nowa forma wyrazu młodych "przetwórców"  mebli? Prace

Królewski styl na dziecięcych salonach

Jeżeli chcielibyśmy opisać styl Ludwików w dwóch słowach, byłoby to określenie subtelny luksus. Meble mają proste, łagodnie zaokrąglone linie z bardzo delikatnymi zdobieniami. Tradycyjnie wykonane są z ciemnych gatunków drewna, jak mahoń, palisander lub orzech. Dziś jednak

Najnowsze