lampion z butelki

Katarzyna Jodłwoska, MP

Lampiony. Jak zrobić lampion?

Lampiony. Jak zrobić lampion?

Lampion to idealna dekoracja stołu na czas wyjątkowych spotkań rodzinnych. Własnoręcznie wykonany drewniany lampion pomoże stworzyć prawdziwie świąteczny nastrój.

Rustykalne wesele

Kochacie naturę, folklor, bieganie boso po łące, polne kwiaty, biesiadowanie przy drewnianych ławach? Jeśli tak, zdecydujcie się na rustykalne wesele. Choć według słownika języka polskiego, rustykalny oznacza "mający związek z wsią i jej mieszkańcami, mający cechy wiejskie", takie wesele wcale nie jest przaśne.

MODNIE I TANIO. Akcesoria kuchenne do 30 zł

Myślisz, że aby udekorować kuchnię potrzeba dużych kosztów? Nic bardziej mylnego. Nie zawsze, drogo - oznacza lepiej. Wbrew pozorom nawet za niewielkie pieniądze można odświeżyć kuchnię, dodając jej uroku i wyjątkowego klimatu. Specjalnie dla ciebie, wybraliśmy najciekawsze akcesoria kuchenne, które powinny znaleźć się w każdym domu. Co ważne, żadna z tych rzeczy nie kosztuje więcej niż... 30 zł!

Zobacz wideo

Wieczór z lampką wina - inspiracje

Wieczór z lampką wina - inspiracje

Nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia, kiedy chcemy zrelaksować się przy lampce wina. Kieliszek wina jest bardzo zdrowy, nie tylko pomaga dłużej zachować młodość, ale również korzystnie wpływa na nasze serce i układ krwionośny. Dobór wina powinien być uzależniony z tym co będziemy jeść. Całe

Najpopularniejsze tematy wnętrzarskie

aranżacja kawalerki z wnęką antresola w pokoju dziecięcym pisanki łóżko do małego pokoju wazon z butelki lampion z butelki urządzenie łazienki w starym stylu umywalka na starej szafce schowki pod schodami stoliki do kanapy styl na ludowo prezent zrób to sam

Najnowsze

Lampion z butelki

Lampion z butelki

Lampion z butelki - co będzie potrzebne? Aby zrobić samemu lampion, potrzebna nam będzie szklana butelka, nóż do szkła, świeczki, rękawiczki ochronne, drut aluminiowy, gorąca oraz zimna woda. Lampion należy przygotowywać w rękawiczkach, ponieważ możemy się pokaleczyć podczas odcinania dna butelki.

Lampion z butelki - odcinanie dna butelki. Odcięcie dna butelki nie jest łatwe, ale każdy może to sam spróbować zrobić. Najpierw trzeba okleić butelkę taśmą izolacyjną tuż ponad dnem. Następnie musimy narysować linię wzdłuż dołu krawędzi. Do jednej miski lejemy zimną wodę, a do drugiej gorącą. Lejemy jej tyle, aby doszła do paska przyklejonego z taśmy. Wstawiamy butelkę do miski z wrzątkiem i do niej też wlewamy gorącą wodę. Potem zanurzamy ją w zimnej wodzie i uderzamy młotkiem tuż ponad dnem. Dno powinno odpaść.

Lampion z butelki - końcowy etap. Na końcu bierzemy drut i owijamy go wokół butelki. Na jednym jego końcu trzeba zamocować świeczkę, a drugi włożyć do butelki i przeciągnąć tak, aby lampion dało się zawiesić. To doskonałe i praktyczne rozwiązanie, które bardzo ładnie będzie się prezentowało w domu, jak i w naszym ogrodzie. Możemy takie lampiony porozstawiać na schodach albo powiesić przy dachu.