kwiaciarnia łodyga

stylizacja: Joanna Płachecka

Jeden mebel w czterech modnych aranżacjach

Jeden mebel w czterech modnych aranżacjach

Dzisiaj liczy się to co praktyczne. Sprawdzi się wiec skrzynia na kółkach - przesunięta w dowolne miejsce może pełnić różne funkcje. Zobacz jeden meble w czterech różnych wnętrzach.

Kwiaty w domu: fiołki afrykańskie, dobre na chandrę

Fiołki afrykańskie poprawiają nastrój przez okrągły rok. Do tego tym roślinom doniczkowym nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu, by dobrze rosły. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać w ich pielęgnacji.

Kwiat krótkiego dnia

Kalanchoe pięknieje, kiedy dzień jest krótki. Wtedy obsypuje się barwnymi kwiatkami. Kiedyś zdarzało się to tylko pod koniec zimy, teraz roślina może zakwitnąć o każdej porze roku.

Zobacz wideo

Rośliny z tropików

Rośliny z tropików

Pochodzą z tropikalnych obszarów Ziemi, a pora ich kwitnienia rozpoczyna się u nas właśnie późną jesienią. W kwiaciarniach jest coraz więcej odmian tych roślin, różniących się wyglądem, wielkością i kształtami. Nie wymagają specjalistycznej uprawy czy pielęgnacji i wbrew obiegowym opiniom bardzo

Ciemierniki - uroda przedwiośnia

Ciemierniki - uroda przedwiośnia

dostarczeniu ich do kwiaciarni trzeba je rozpakować, podciąć, oczyścić ze zbędnych liści, następnie wstawić do wody w chłodni. W przeciwnym razie szybko zwiędną. Zabiegiem poprawiającym wchłanianie może być głębokie nacięcie końców łodyg "na krzyż". Zanim zastosujemy kwiaty ścięte z rośliny

Najnowsze