jak udrapować zasłony

Tekst: Katarzyna Kowalska, stylizacja i zdjęcia: Monika Filipiuk-Obałek, projekt wnętrza: Maciej Bołtruczyk, Emilia Gałecka-Kościańska/projektmb

Oświetlenie w klasycznej kuchni

Oświetlenie w klasycznej kuchni

Choć w tej kuchni uwagę przyciąga salonowa lampa o fantazyjnie wygiętych ramionach, zadbano również o inne źródła światła - w bardziej nowoczesnym stylu. Dzięki nim nawet na czarnym kamiennym blacie nie jest ciemno.

Sypialnia w kolonialnym stylu

Niebanalne zestawienie kolorów, orientalne meble i ozdoby budzą skojarzenia z krajami egzotycznymi. Upodobania stylistyczne gospodarzy pozostają w zgodzie z modą na aranżacje nawiązujące do kultury wschodu.

25. urodziny: Dom & Wnętrze od 1991 roku

To już ćwierć wieku! ?Dom & Wnętrze? jest najdłużej wydawanym polskim luksusowym magazynem o wnętrzach. Z okazji jubileuszu przejrzeliśmy archiwa, aby zobaczyć, jak zmieniały się nasze domy w ciągu ostatnich 25 lat. Zapraszamy i was w tę fascynującą podróż w czasie.

Zobacz wideo

Odzyskana uroda wnętrza

Odzyskana uroda wnętrza

okna, charakterystyczne dla starych kamienic, wpada mnóstwo światła. Ich udekorowaniu poświęcono bardzo dużo uwagi. W pokoju dziennym udrapowano w nich białe firany; zasłony i rolety do gabinetu, sypialni i łazienki uszyła znajoma krawcowa. Idealnie pasują do starych mebli i razem z nimi tworzą nieco

Znudziła ci się sypialnia? Podpowiadamy, jak ją odświeżyć tanim kosztem

Znudziła ci się sypialnia? Podpowiadamy, jak ją odświeżyć tanim kosztem

Pomysłowy zagłówek, który bardzo łatwo wykonać samodzielnie. Wystarczy do ściany przymocować dopasowany długością do szerokości łóżka reling (lub karnisz na firanki), uszyć poduszki i zawiesić je na żabkach, których używa się do wieszania zasłon. To rozwiązanie ma jeszcze tę zaletę, że łatwo je

Tematy wnętrzarskie listopad

inteligentny dom aneks kuchenny z wyspą kuchnia otwarta na pokój jak ozdobić okno jak udrapować zasłony lambrekin aranżacja okna muszki mrówki jak się pozbyć moli home staging mieszkanie pod wynajem

Najnowsze

Jak udrapować zasłony

Jak udrapować zasłony?

Jak udrapować zasłony - przydatne porady? Jeśli chcesz, aby aranżacja Twoich okien zachwycała nie tylko ciebie, ale również Twoich gości, musisz wiedzieć, jak dobierać materiały i je drapować. Podstawową zasad, o której musisz pamiętać jest to, aby nie kupować zasłony, czy firany o tej samej długości, co wymiary okna. Zawsze musi na zostać fragment materiału do wykonania drapować. Jedni przyjmują, że musimy mieć jeszcze połowę wymiaru okna, inni mówią o tym, żeby zasłona, czy firanki była dwa razy dłuższe.

Jak udrapować zasłony, żeby nie wyglądały kiczowato? Czasem ponosi nas wyobraźnia i aranżacje okien, które tworzymy wyglądają naprawdę kiczowato. Zasłony drapujemy zbyt przesadnie ozdabiając je różnymi dodatkami, których naprawdę należałoby się pozbyć. Jeśli nie chcemy popełnić błędu dekoracyjnego, poszukajmy przydanych porad specjalistów.

Jak udrapować zasłony - skąd brać inspirację? Jeśli nie wiemy, jak wykonać piękne drapowania zasłon, powinniśmy poszukać rad na różnych stronach internetowych. Okna mają stanowić ozdobę pomieszczeń, a nie odstraszać. Dlatego też warto korzystać ze stworzonych już ciekawych stylizacji okien. Chodzi przede wszystkim oto, aby firana, czy zasłona była wystarczająco długa i dobrze układała się na oknie.