garnki szkodliwe

Tekst i wybór Lucyna Skwarko Zdjęcia producenci

Odkrywamy garnki

Odkrywamy garnki

Podnieśmy pokrywkę i zajrzyjmy do środka. Tym razem nie interesuje nas smakowita zawartość, ale materiał, z którego naczynie zostało zrobione.

Jak prawidłowo układać żywność w lodówce?

To, jak przechowujemy żywność, wpływa na jej jakość i w efekcie na nasze zdrowie. Wkładając przypadkowo produkty do lodówki, popełniamy błąd. Zobacz, jak prawidłowo przechowywać żywność.

Segregowanie śmieci: lekcja wyrzucania

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach stała się faktem. Co to dla nas oznacza? Możliwość obniżenia opłat za wywożenie odpadów, ale pod warunkiem, że zdecydujemy się na ich segregację. Warto więc zapamiętać, co należy wyrzucać do jakich pojemników. Aby ułatwić sobie życie, zaopatrzmy się również w odpowiednie kosze przeznaczone np. na papier, szkło, plastik. O tym, jak szczegółowo będziemy segregować odpady (np. oddzielnie szkło białe i kolorowe) oraz jakie barwy pojemników będą im przypisane, decydują gminy.

Dom bez chemii: naturalne środki czystości

Dom bez chemii: naturalne środki czystości

drobnoziarnistej, 1 szklanki białego octu, Zmieszaj sok cytrynowy z wodą, solą i octem. Gotuj w garnku przez około 10 minut, ciągle mieszając, dopóki płyn  się nie zagęści. Jeszcze ciepły płyn wlej do szklanego naczynia. Używaj,  jak każdego innego płynu do mycia naczyń. Pochłanianie zapachów w

Najnowsze