ganek z drewna

Tekst: Agnieszka Osak-Rejmer Stylizacja: Ewa Marynowska Zdjęcia: Rafał Lipski

Z tęsknoty za przestrzenią

Z tęsknoty za przestrzenią

Na zewnątrz - ganek i dwuspadowy dach. Wewnątrz - belkowany sufit, mnóstwo drewna i dużo przestrzeni. To właśnie za nią zatęsknili gospodarze, kiedy postanowili zamienić niewielkie mieszkanie na dom.

Wokół drzwi - dekorujemy drzwi wejściowe na Boże Narodzenie

Świąteczna dekoracja na drzwiach wejściowych powoduje, że już od progu czujemy bożonarodzeniową atmosferę. Czasem wystarczy bardzo niewiele, żeby fasada nabrała świątecznego blasku.

W sowim dworze

W miejscu, w którym od wieków przenika się kilka kultur, stoi dom pełen sprzętów wykonanych przez rzemieślników. Wszystkie idealnie do siebie pasują, udowadniając, że piękno przedmiotów jest ponadczasowe i ponadpaństwowe.

Zobacz wideo

Zaglądamy do drewnianej willi w stylu świdermajer

Zaglądamy do drewnianej willi w stylu świdermajer

pokolenie. Katarzyna Otwinowska wraz z córkami: Anną, Joanną i Julią zajmuje pierwsze piętro, jej brat mieszka na parterze. Oboje od lat zabiegają o zachowanie dawnego klimatu Snitkówki. A nie jest to łatwe. Powierzchnia domu to prawie 400 m kw., wszystko jest z drewna i bardzo stare. Okna się nie domykają

Dom blisko obłoków

Dom blisko obłoków

Tak na pierwszy rzut oka to typowy warmiński dom: murowany, z dachem pokrytym czerwoną dachówką. Na drugi rzut widać już artystyczny wkład nowego właściciela - intensywnie zieloną barwę ścian, kolorowe okna i ganek. W dodatku na podwórku stoją niebanalne ozdoby - olbrzymie głazy, szlifowane lub nie

Najnowsze