gałązki wierzbowe

KZG/Katarzyna Jodłowska

Na Wielkanoc tulipany

Na Wielkanoc tulipany

Pomysły na wielkanocne stroki z wiosennymi tulipanami w roli głównej. Podpowiadamy proste sposoby, które pomogą stworzyć  efektowną kompozycje na świątecznym stole.

Aranżacje roślinne do wnętrz zdobione gałązkami

Gdy z drzew i krzewów opadają liście odsłania się bogactwo form i kolorów gołych gałęzi. Często ścinamy je do wazonu i chętnie łączymy z suszonymi kwiatami. Mogą w ten sposób zdobić nasze mieszkania przez całą zimę. Tym razem proponujemy wykorzystać gałązki i patyki w inny sposób. Oto kilka oryginalnych przykładów.

Dekoracje na Wielkanoc - zrób to sam

Masz dosyć świątecznego kiczu w postaci żółtych kurczaczków i wątpliwej urody kolorowych plastikowych jajek? Weź sprawy w swoje ręce, dosłownie. Przedstawiamy kilka stylowych dekoracji, które w łatwy sposób można wykonać samemu.

Stroiki wielkanocne - dekoracja świątecznego stołu. Jak zrobić stroiki wielkanocne?

Stroiki wielkanocne - dekoracja świątecznego stołu. Jak zrobić stroiki wielkanocne?

kwiatami i roślinnymi akcentami, warto więc umieścić je w każdym stroiku wielkanocnym. Stroiki wielkanocne - wiosenna łąka na wielkanocnym stole Jak stworzyć stroik wielkanocny rodem z wiosennej łąki? Wystarczy rozłożysty bukiet ze szczodrzeńca, astrów wąskolistnych czy innych gałązek z młodziutkimi liśćmi

Tradycje wielkanocne w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Tradycje wielkanocne w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

procesjach, niosąc zieloną gałązkę wierzbową - symbol życia oraz nieśmiertelności duszy, sił witalnych, zapowiedzi dorodnych plonów. Z kolei zwyczaj przystrajania gałązek wierzby, leszczyny, cisu lub jałowca kolorowymi wstążkami jest starosłowiański i wiąże się z pradawnym świętem wiosny. Dawni Słowianie

Najnowsze