filodendron

Katarzyna Jodłowska

Rośliny do cienia do domu i na balkon

Rośliny do cienia do domu i na balkon

Rośliny do cienia? Nie wszystkie rośliny potrzebują tyle samo słońca do rozwoju. Jest kilkanaście roślin domowych, które nie mają dużych wymagań i świetnie poradzą sobie w słabo doświetlonych mieszkaniach.

Kwiaty doniczkowe we wnętrzach

Kwiaty miały w swoich domach nasze mamy i babcie. Nawet w czasach, gdy o dekorowaniu wnętrz nie myślało się w taki sposób, jak dzisiaj, wszyscy mieli świadomość korzyści, jakie płyną z bliskiego obcowania z roślinami.

Rośliny do cienia w domu, na balkon i do ogrodu. Jakie rośliny urosną w cieniu

Większość roślin najlepiej rośnie w słońcu. Nie każdy jednak dysponuje w domu lub w ogrodzie dostatecznie oświetloną przestrzenią. Na szczęście jest całkiem sporo roślin, które świetnie radzą sobie w cieniu.

Zieleń w domu

Zieleń w domu

      Filodendron monstera charakteryzuje się ciekawym kształtem liści z otworami w blaszkach liściowych, przypominającym wielkie dłonie i licznymi korzeniami powietrznymi. Liście te są grube, połyskliwe, stanowią mocny akcent w pomieszczeniu. Mimo swej dekoracyjności, wcale nie jest

Liście jak obrazy

dekoracyjne walory warto wykorzystać w kwiatowych kompozycjach - gatunki o dużych liściach (np. monstera, filodendron) stworzą efektowną "podstawę" aranżacji, a drobnolistne (m.in. paproć, bluszcz, szparag pierzasty) dodadzą jej dynamiki. Drobne liście oczyszczamy, zraszając je letnią wodą (nie

Najnowsze