bluszcz na tarasie

Joanna Dobkowska

Nastrojowe oświetlenie ogrodu

Nastrojowe oświetlenie ogrodu

Rzecz nieuchwytna, a mimo to często najważniejsza: nastrój. Najłatwiej zbudować go za pomocą światła. Niech tylko zajdzie słońce.... ogrodowe lampy o wyrafinowanie prostych, a jednocześnie niezwykłych formach, przemienią taras w magiczne miejsce.

Rośliny doniczkowe w domu - ciekawe pomysły na aranżacje

A gdyby tak uwolnić się od schematów i wyeksponować rośliny doniczkowe inaczej niż dotychczas? Ma to mnóstwo zalet: rośliny zwrócą na siebie większą uwagę, dom będzie modny i oryginalny, a my zamieszkamy wśród ciekawych zielonych kompozycji.

Balkon: sadzenie kwiatów na koniec sezonu

Wracamy z urlopu, a tu po obsypanych kwiatami roślinach balkonowych pozostały tylko wyschnięte łodygi. Co robić? Posadzić nowe kwiaty! Takie, które w dobrej formie przetrwają do późnej jesieni.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Numer 5/2004

piękne bukiety nie tylko z bzu Aromaterapia na własnym balkonie co posadzić w skrzynkach i donicach W objęciach bluszczu encyklopedia roślin Rynek Grunt to doniczka pojemniki na rośliny balkonowe Nie do zdarcia przegląd płytek na balkon i taras Jaki materac, taki sen wszystko o materacach Ach, śpij

Balkony: chwila przed chłodem

Balkony: chwila przed chłodem

powinna "spać"; nie należy jej wtedy za często podlewać. Dopiero na przełomie lutego i marca budzimy ją z zimowego snu, rozpoczynając normalne podlewanie i nawożenie. Pelargonie warto przechowywać przez rok, najwyżej przez dwa lata. Potem, niestety, będą kwitły coraz mniej obficie i cały nasz

Najnowsze