bluszcz chroni przed

Redakcja

Czym osłonić altanę od wiatru?

Czym osłonić altanę od wiatru?

Posiadacze ogrodowej altanki to prawdziwi szczęściarze. Pod takim obiektem małej architektury mogą zorganizować rodzinne spotkania, zaaranżować kącik wypoczynkowy lub schować tam ogrodowe przyrządy. Pogoda jednak nie zawsze dopisuje, dlatego warto altanę dodatkowo osłonić przed wiatrem i zacinającym deszczem, aby nawet w czasie niepogody była zacisznym miejscem przeznaczonym do odpoczynku.

Szklany ogródek

Ogród w słoju? Czemu nie. Przejrzyste ścianki nie skrywają urody roślin, a kwiatom służy powstający w naczyniu wilgotny mikroklimat.

Zimozielony żywopłot. Jak zaprojektować idealne ''żywe ogrodzenie'' do ogrodu?

Zimozielony żywopłot w ogrodzie może być piękny, ale też praktyczny - chronić przed powiewami wiatru również w zimie. Udany pomysł wymaga jednak właściwego doboru roślin. Trzeba też nieco przyłożyć się do jego pielęgnacji.

Ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

z powodu masowego ataku szrotówka kasztanowcowiaczka, ale od paru lat wypróbowuje się na nich (z dużym powodzeniem) rozmaite techniki ochrony przed tym szkodnikiem, m.in. wstrzykiwanie środka owadobójczego wprost do pnia. Idąc dalej, zwiedzimy utrzymane w stylu parku

Najnowsze