amarylis

Tekst: Jolanta Zdanowska zdjęcia: Lilianna Sokołowska, Agnieszka Sokołowska, Araya, shutterstock.com/Thomas Klee, Kesu

Rośliny doniczkowe: zjawiskowy amarylis

Rośliny doniczkowe: zjawiskowy amarylis

Dodaje koloru jesiennym i zimowym dniom. Jeśli się teraz postaramy, roślina zakwitnie pięknie na święta, konkurując z gwiazdą betlejemską.

Gwiazda rycerza

Sięgając do greckiego źródłosłowu, właśnie w ten sposób można by nazwać hipeastrum. Gdy zabłyśnie zimą w domu, wniesie do niego wiele ciepła.

Listopadowy numer Czterech Kątów już w sprzedaży!

W kioskach pojawił się już najnowszy numer naszego magazynu. Oprócz tematu numeru, którym jest nastrojowa sypialnia, szczególnie polecamy wizytę u wspaniałego artysty Edwarda Dwurnika, prezentacje mieszkań oraz nasze wszystkie porady. W prezencie mamy dla Państwa książeczkę poświęconą temu, jak dobrać sprzęt AGD na swoją miarę oraz kupony rabatowe do sklepów z wyposażeniem wnętrz, a także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami - serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

W pracowni: Magda Kazimierska

W pracowni: Magda Kazimierska

: stolik, szafka etc., a z drugiej nawiązanie do Malewicza. Jakie kwiaty malujesz najchętniej? Lubię storczyki. Rosną u mnie w mieszkaniu na parapecie, co jakiś czas kwitną i wtedy załapują się na kolejny portret. Podobają mi się też amarylisy i irysy. Ale najbardziej lubię dostać kwiatek. Jakikolwiek

Pielęgnacja roślin zimą

podlewanie i dwa razy w miesiącu napełnić podstawkę połową dotychczasowej ilości wody. Hipeastra czy amarylisy oraz wiele innych okresowo rosnących roślin cebulowych przestajemy podlewać we wrześniu, obcinamy zaschnięte liście i od października do lutego przechowujemy cebule w suchym i chłodnym miejscu. W

Najnowsze