adamaszki jedwabne

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Styl wenecki: ukryty skarb

Styl wenecki: ukryty skarb

Wspaniałe fasady starych pałaców przy Canal Grande w Wenecji kryją komnaty o wielkiej urodzie. Zajrzyjmy do nich, szukając inspiracji podczas aranżowania wnętrz.

Klasycyzm - zawsze na czasie

Wiek mijał za wiekiem, mody w sztuce i architekturze zmieniały się, a klasycyzm niezmiennie trwał. Nawet współcześnie wydaje się całkiem na czasie. Po prostu klasyczna elegancja nigdy się nie starzeje.

Francuski - Francja elegancja

Wytworny, ale nie przesadnie bogaty. Reprezentacyjny, ale także ciepły i przytulny. Styl francuski umiejętnie łączy cechy, które na pozór się wykluczają. Dlatego też stał się synonimem szyku i niezobowiązującej elegancji.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Odkrywamy kołdrę

Odkrywamy kołdrę

Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie oraz zbadanym przez Instytut Włókiennictwa. Z czego może być zrobione pokrycie kołdry? Najczęściej jest wykonane z naturalnej bawełny (higienicznej, umożliwiającej dobrą wentylację) lub bardziej luksusowego adamaszku. Często stosuje się

Oda do radości

ogrodem. Meble były malowane białą farbą albo złocone. Materiały - najczęściej mieniące się i połyskujące: delikatna porcelana, rżnięte i trawione szkło, szlachetne kruszce (srebro, złoto). Z tkanin - gobeliny, jedwabne adamaszki, aksamity, koronki, hafty. Formy - zarówno duże sprzęty, jak i nie-wielkie

Najnowsze