abstrakcja na ścianę

Obrazy do salonu: trendy, inspiracje, pomysły na obrazy DIY

Obrazy do salonu: trendy, inspiracje, pomysły na obrazy DIY

Obrazy do salonu to najczęściej stosowana dekoracja ścian. Nie musimy robić remontu, znacząco naruszać oszczędności, ani poświęcać dużo czasu na planowanie zmian. A jakie obrazy są aktualnie modne i jak dopasować je do aranżacji mieszkania? Podpowiadamy!

Elegancka aranżacja mieszkania zainspirowana Madrytem

Południe Europy zachwyca nas energią i przyjemnym klimatem. A skoro tak chętnie jeździmy tam na wakacje, warto zabrać ze sobą do Polski zebrane tam inspiracje i wykorzystać je przy aranżowaniu mieszkania. Na przykład w kolorystyce i designie.

Najpiękniejsze komody do twojego mieszkania

W każdym domu jest mnóstwo drobiazgów, które powinny mieć swoje miejsce. Gdzie przechowywać pamiątki, zdjęcia czy przybory np. do szycia? Świetnie sprawdzi się tu komoda, dzięki której przestrzeń w mieszkaniu będzie uporządkowana, a każdy drobiazg będzie miał swoje miejsce. Dodatkowo komoda stanie się świetnym meblem dekoracyjnym. Wybraliśmy dla was najpiękniejsze komody!

Wnętrza: dom czteroosobowej rodziny w Mediolanie

Wnętrza: dom czteroosobowej rodziny w Mediolanie

, stare fabryczne poddasze, nie było tak naprawdę tylko moje. Pokój zawsze pełen ludzi, klucze miało kilka osób, wszyscy razem pracowali, jedli, bawili się i spali. Meble były wielozadaniowe, łóżko na kółkach pełniło rozmaite funkcje, a pojęcie prywatności wydawało mi się abstrakcją. Moim motto był wtedy

Aranżacje z krainy iluzji

Znikają iluzjonistyczne malowidła ścienne, a w ich miejsce pojawiają się nowe dzieła malarek. Zmieniają się też obrazy na ścianach. Tak się dzieje, odkąd Grażyna i Marta Piórko - dwie malarki - zamieszkały na parterze domu w Gdańsku Wrzeszczu. Obie panie nieustannie przemeblowują i przemalowują

Sztuka w domu

Sztuka w domu

zatem zwracać uwagę kupując dzieło sztuki z myślą o własnych czterech ścianach? K. T. : Przede wszystkim odradzam kupowanie sztuki, która nam się zwyczajnie nie podoba. Wielu ludzi decyduje się na zakup obrazów ze względu na ich potencjał inwestycyjny, a nie ich wartość estetyczną dla samego kupującego

Hity wnętrzarskie sprzed lat. Jak kiedyś mieszkaliśmy?

Hity wnętrzarskie sprzed lat. Jak kiedyś mieszkaliśmy?

rękodzielnicze zdobiły ściany naszych domów. Oryginalne makatki, hafty czy też gobeliny dodawały nieco ciepła i stwarzały prawdziwie domowy klimat. Tematyka takich dzieł oscylowała pomiędzy scenkami rodzajowymi a naprawdę skomplikowanymi pejzażami. Nie brakowało również interesującej abstrakcji geometrycznej

Najnowsze

Abstrakcja na ścianę

Abstrakcja na ścianę

Abstrakcja na ścianę. Wszelkiego rodzaju abstrakcyjne wzory i formy są świetnym dopełnieniem stylu nowoczesnego. Styl ten charakteryzuje się minimalizmem. Wnętrza są urządzone najczęściej na biało, dodatkiem tu są odcienie szarości i czerni. W stylu tym dominuje duża doza prostoty połączonej z materiałami, takimi jak szkło, kamień, metal. Dekoracje w stylu nowoczesnym są wyważone i oszczędne w formie. Doskonałym rozwiązaniem jest zatem zastosowanie jednej dekoracji, która będzie zaprzeczeniem stylu minimalistycznego - szalonej i niezbyt oczywistej, bogatej wizualnie.

Abstrakcja na ścianę - naklejka. Naklejki ścienne to świetne rozwiązania dekoracyjne. Są proste w montażu i dostępne w szerokiej ofercie wzorów. Można je również zamówić wedle własnego projektu. Jeśli zależy Ci na abstrakcji na ścianie to rozważ zamówienie naklejki, która będzie w szalonych kolorach - postaw na połączenie ostrych, nasyconych barw, zestawionych w drażniące połączenia. Jeśli naklejka będzie jednym barwnym elementem w pomieszczeniu - efekt będzie zachwycający.

Abstrakcja na ścianę może również kolorystycznie pasować do reszty wnętrza - a więc być biała, czarna lub w odcieniach szarości. Kluczowy zatem będzie tutaj wzór. Świetnie wyglądać będą wszelkiego rodzaju złudzenia optyczne, w postaci odpowiednio rozmieszczonych kropek, pasków czy kraty.