świece na komary

WG

Komary psują każdą imprezę. Wystarczy prosty trik, żeby skutecznie ich się pozbyć

Komary psują każdą imprezę. Wystarczy prosty trik, żeby skutecznie ich się pozbyć

Komary w tym roku nie mają litości. Jak własnoręcznie przygotować skuteczny (i przy okazji ładny) odstraszacz komarów?

Sposoby na komary - jakie rośliny i preparaty wybrać

Gdy latem spędzamy czas na świeżym powietrzu, pojawia się ten sam jak co roku, swędzący problem - komary. Małe stworzenia, które wydają denerwujący dźwięk oraz tną, zostawiając na ciele nieprzyjemne, swędzące bąbelki. Są zmorą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jakie rośliny i preparaty wybrać, by skutecznie odpędzić nieproszonych gości?

Naturalne środki odstraszające komary

W Polsce żyje około 50 gatunków komarów. Na szczęście nie przenoszą one chorób, ale mogą skutecznie utrudnić życie. Nie musisz przy tym kupować drogich preparatów chemicznych, do przepędzenia bzyczących intruzów znakomite są środki ekologiczne.

Łóżko w ogrodzie. Modne i wygodne meble ogrodowe

zasypiać pod gwiazdami i budzić się o świcie, by posłuchać koncertu ptaków. Komarom i deszczom dziękujemy Planując noc w ogrodzie, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed komarami. Mogą to być prawdziwe moskitiery czy odpowiednio upięte przejrzyste zasłonki, albo kawał materiału zarzucony na ogrodowy

Niech będzie przyjęcie!

. Nastrojowe oświetlenie zbuduje klimat spotkania. Możesz do tego celu wykorzystać lampy zasilane prądem, możesz też użyć oświetlenia "unplugged", takiego jak świece czy zwykłe tealighty. Dobrym i prostym pomysłem jest umieszczenie ich w zwykłych słoikach, bez przykrywek. Na spód słoika wysypujemy

Tematy wnętrzarskie listopad

płytka dekor kuchnia płytki ala kamień taboret wysoki żarówka lampa żółty salon świece na komary na komary na owady moskitiera sufit podwieszany sypialnia na antresoli jaki materac wybrać materac lampy owadobójcze aranżacje kwiatów na stół

Najnowsze

Świece na komary

Świece na komary

Świece na komary i inne domowe sposoby. Komary posiadają sensory, dzięki którym mogą lokalizować ofiary po zapachu i kolorze. Skoro potrafią rozróżnić zapachy i ludzki pot je przyciąga, musimy zauważyć, że pewne zapachy je odstraszają, a znajdzie je w specjalnych świecach odstraszających, jak również w olejkach eterycznym, na przykład olejku waniliowym, czy miętowym, poleca się, więc stosowanie świec o takim zapachu.

Świece na komary nie wystarczają. Czasem świece na komary to nie wystarczająco mocny produkt, który pozwoli nam na pozbycie się niezwykle irytujących nas komarów. Warto zainteresować się takim rozwiązaniem, jak anti mosquito, czyli aplikacja na androida odstraszająca komary. Chodzi tutaj o emisję ultradźwięków, których częstotliwość nie przekracza 16kHz, a więc są niesłyszalne dla człowieka, natomiast bardzo ich nie lubią.

Świece na komary - elektroniczne. Oprócz tradycyjnych świec na komary znajdziemy też elektryczne lampy, które są podpinane do prądu. Takie lampy generują wokół swojej siatki pola elektrycznego, które mogą poradzić przelatującego komara, po za tym musimy zauważyć, że lampy są wyposażone w żarówkę, która wytwarza światło w ultrafiolecie, będące silnym bodźcem przyciągającym komary.